ХІРУРГІЧНІ ОПЕРАЦІЇ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ У СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ

Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)

  1.   Первинний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем з визначенням його/її маршрутизації.
  2.   Проведення лабораторних обстежень, зокрема:
    1. розгорнутий клінічний аналіз крові;
    2.  визначення групи крові і резус-фактора;
    3. біохімічний аналіз крові (загальний білок, альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, прокальцитонін (кількісне визначення), сечовина, сечова кислота, електроліти (натрій, калій, магній, кальцій, хлор));
    4. коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ));
    5. глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
    6. С-реактивний білок (CРБ, кількісне визначення);
    7. дослідження спинномозкової рідини;
    8. тестування на гепатити, ВІЛ відповідно до галузевих стандартів;
    9. загальний аналіз сечі;
    10. бактеріологічні дослідження з визначенням якісного і кількісного складу мікроорганізмів та їх чутливість до антимікробних препаратів;
    11. гістологічні дослідження;
    12. цитологічні дослідження;
    13. патоморфологічні дослідження;
    14. інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

3. Проведення інструментальних обстежень, зокрема:

  • електрокардіографія (ЕКГ);
  • ультразвукові дослідження, зокрема, із проведенням доплерографії та ехокардіографії;
  • ендоскопічні дослідження;
  • рентгенологічні дослідження;
  • інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.

 

Передопераційний огляд пацієнта/пацієнтки лікарем-анестезіологом або лікарем-анестезіологом дитячим (за умови надання допомоги дітям).

Проведення пацієнту/пацієнтці усього спектру хірургічних втручань (відкритих, ендоваскулярних, транскутанних, ендоскопічних, лапароскопічних тошо).

Своєчасне знеболення, анестезіологічне забезпечення, за необхідності – процедурна седація, на всіх етапах діагностики та лікування, цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних засобів. Забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу під час проведення хірургічних операцій та обстежень.

Проведення інтенсивної терапії пацієнту/пацієнтці у випадку виникнення у нього/неї загрозливих для життя станів.

Забезпечення післяопераційного моніторингу та подальшої медикаментозної терапії.

Наявність рішення мультидисциплінарної онкологічної групи спеціалістів (лікаря-радіолога або лікаря з променевої терапії, лікаря-онколога, лікаря-хірурга-онколога або лікаря-онкогінеколога або лікаря-уролога або лікаря-нейрохірурга відповідно до локалізації захворювання) (консиліуму) щодо планового оперативного втручання через злоякісне новоутворення. У випадку виявлення новоутворення під час ургентного або планового оперативного втручання – проведення забору гістологічного матеріалу та гістологічного дослідження та направлення пацієнта/пацієнтки з підозрою на онкологічне захворювання з висновками гістологічного дослідження на мультидисциплінарний (онкологічний) консиліум (групу спеціалістів).

Забезпечення лікарськими засобами, постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також лікарськими засобами, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів, необхідними медичними виробами та витратними матеріалами відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів.

Забезпечення цілодобового лікарського спостереження та медсестринського догляду за пацієнтом/пацієнткою.

Проведення консультацій лікарями інших спеціальностей.

Надання пацієнтам послуг з  реабілітації в гострому періоді реабілітації (за відсутності протипоказань) в стаціонарних умовах та направлення пацієнта/пацієнтки для отримання реабілітаційної допомоги у післягострому періоді реабілітації.

Направлення пацієнта/пацієнтки при наявності показань в інші заклади охорони здоров'я (ЗОЗ)/підрозділи для надання їм спеціалізованої та паліативної медичної допомоги.

Проведення заходів із профілактики розвитку ускладнень.

Забезпечення надання медичної допомоги телемедичними засобами (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії).

Забезпечення харчуванням в умовах стаціонару.

Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

 

Додаткові вимоги до обсягу медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація) (для надання медичної допомоги дорослим):

  1. Проведення інструментальних обстежень пацієнту/пацієнтці відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема:
  1. комп’ютерної томографії (зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням) та/або магнітно-резонансної томографії (зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням) надавачами, що надають планову хірургічну допомогу; цілодобове проведення - надавачами, що надають ургентну хірургічну допомогу.
  2. ангіографії надавачами, що надають багатопрофільну медичну допомогу, зокрема ургентну хірургічну.
  3. СКТ ангіографії надавачами, що надають багатопрофільну медичну допомогу,  зокрема ургентну хірургічну .

 

2. Цілодобове проведення інструментальних ендоскопічних досліджень та ендоскопічних втручань в умовах стаціонару – надавачами, що надають ургентну хірургічну допомогу.

 

3.     Цілодобове проведення лабораторних досліджень у ЗОЗ.

 

Додатковий обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація) (для надання медичної допомоги дітям):

  1. Проведення необхідних інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, зокрема комп’ютерної томографії (зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням) із забезпеченням цілодобового доступу.
  2. Цілодобове проведення інструментальних ендоскопічних досліджень в умовах стаціонару.
  3. Цілодобове проведення лабораторних досліджень у ЗОЗ.
  4. Проведення хірургічних втручань новонародженим.
  5. Надання медичної допомоги при опіках всіх ступенів тяжкості у дітей у повному обсязі відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
  6. Надання медичної допомоги при травмах всіх ступенів тяжкості та локалізації ушкоджень у дітей у повному обсязі відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
  7. Надання медичної допомоги дітям у випадку отруєнь та інтоксикацій усіх ступенів тяжкості у повному обсязі відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
  8. Надання медичної допомоги дітям у випадках виявлення сторонніх тіл в органах чуття, травної системи, системи органів дихання тощо у повному обсязі відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
  9. Проведення хірургічних втручань на очах відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

 

Умови закупівлі медичних послуг

Умови надання послуги: стаціонарно.

 Підстави надання послуги:

●       направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;

●       направлення лікуючого лікаря;

●       доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;

●       переведення з іншого ЗОЗ/клінічного підрозділу ЗОЗ;

●       самозвернення у невідкладному стані.