ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ ТА СУПРОВІД ОСІБ ІЗ ВІЛ (ТА ПІДОЗРОЮ НА ВІЛ)

Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)

  1. Тестування на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) осіб, які мають високий ризик інфікування ВІЛ та отримують доконтактну профілактику (ДКП), осіб із підозрою, в яких відбувся контакт з ризиком інфікування на ВІЛ (не пізніше ніж 72 години від моменту контакту) та отримують постконтактну профілактику (ПКП) протягом 28 днів, дітей до 18 місяців, що народилися від жінок з ВІЛ позитивним статусом, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
  2. Проведення лабораторних досліджень відповідно до галузевих стандартів лікування ВІЛ-інфекції, зокрема:
  • загальний аналіз крові;
  • загальний аналіз сечі;
  • кількість CD4;
  • вірусне навантаження ВІЛ у плазмі крові у людей, які живуть з ВІЛ та отримують лікування антиретровірусними засобами;
  • виявлення нуклеїнових кислот (провірусна ДНК або РНК ВІЛ-1) у дітей, народжених жінками з ВІЛ-позитивним статусом або жінками, статус яких невідомий, віком до 18 місяців та серологічних маркерів ВІЛ у дітей старше 18 місяців;
  • визначення HBsAg, антитіл до HCV;
  • біохімічний аналіз крові (креатинін, трансамінази, загальний білірубін, глюкоза, ліпідограма);
  • дослідження на криптококовий антиген (CrAg);
  • ліпоарабіноманнановий тест сечі на ТБ (LF-LAM);
  • цитологічний скринінг на рак шийки матки;
  • обстеження на інфекції, що передаються статевим шляхом;
  • інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

  1. Взяття під медичний нагляд, проведення ідентифікаційного етапу обстеження пацієнта/пацієнтки з позитивним ВІЛ-статусом, призначення антиретровірусної терапії (АРТ), профілактики, діагностики та лікування опортуністичних інфекцій і здійснення клінічного моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції та наявності побічних реакцій лікарських засобів, планового моніторингу вірусного навантаження, зокрема:

консультування щодо переваг АРТ, позитивного впливу терапії на тривалість та якість життя, важливості безперервності й дотримання режиму лікування;

видача антиретровірусних засобів;

проведення збору скарг, анамнезу, фізикального обстеження, скринінгу на туберкульоз та радіологічного дослідження органів грудної клітки;

скринінг на психічні розлади (зокрема на депресію), психологічний супровід і скеровування у разі потреби у ЗОЗ, які надають відповідну допомогу;

оцінка прихильності до лікування, виявлення й усунення причини неналежного дотримання режиму прийому антиретровірусних засобів;

оцінка потреби у соціальному супроводі та психологічній підтримці, скерування до відповідних установ та надання особистісно-орієнтованої допомоги.

  1. Взяття під медичний нагляд дітей, народжених від жінок з ВІЛ позитивним статусом, на період від народження до 18 місяців, до встановлення або виключення діагнозу ВІЛ, та забезпечення таких заходів:

проведення дитині постконтактної профілактики ВІЛ;

консультування матері щодо безпечного годування замінниками грудного молока та можливості отримання державної допомоги (зокрема, замінників грудного молока);

проведення дитині профілактичного лікування пневмоцистної пневмонії в амбулаторних умовах;

організація проведення ранньої діагностики ВІЛ у дитини відповідно до галузевих стандартів та призначення АРТ дітям з підтвердженим діагнозом ВІЛ$

надання рекомендації щодо вакцинації дітей, народжених від жінок з ВІЛ позитивним статусом, згідно з календарем профілактичних щеплень (вакцинація за віком, вакцинація за станом здоров’я, вакцинація за епідемічними показаннями) та скеровування дітей на проведення вакцинації згідно календаря профілактичних щеплень.

  1. Надання рекомендацій та скерування пацієнта/пацієнтки щодо вакцинації згідно з календарем профілактичних щеплень.
  2. Направлення пацієнта/пацієнтки для отримання спеціалізованої медичної допомоги, інших медичних послуг до відповідних ЗОЗ.
  3. Консультування членів родини і близького оточення людей, які живуть з ВІЛ, у разі їх звернення, ознайомлення із заходами індивідуальної профілактики щодо запобігання інфікуванню ВІЛ. Здійснення індексного тестування сексуальних та ін’єкційних партнерів, а також біологічних дітей віком до 18 років, у яких один з батьків живе з ВІЛ або помер від ВІЛ.
  4. Консультування з питань планування сім’ї, репродуктивного, сексуального здоров’я та доступу до репродуктивних технологій.
  5. Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини та супровід вагітних з ВІЛ позитивним статусом.
  6. Організація та проведення медикаментозної доконтактної профілактики особам, які мають високий ризик інфікування ВІЛ, відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.
  7. Організація медикаментозної постконтактної профілактики особам, які не пізніше 72 годин після ризикованого контакту щодо інфікування ВІЛ звернулися до надавача медичних послуг, у встановленому законодавством порядку.
  8. Проведення консультування щодо необхідності обстеження на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити В і С та інші інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) одразу та повторно через 3 місяці, а також щодо зменшення ризиків виникнення подібних ситуацій в майбутньому та необхідності використання засобів профілактики (презервативів, лубрикантів, одноразових голок тощо) для осіб, що звернулись пізніше ніж через 72 години після ризикованого контакту щодо інфікування ВІЛ до надавача медичних послуг, у встановленому законодавством порядку.
  9. Забезпечення надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини в дистанційний спосіб (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії) разом з обстеженням та із застосуванням інших методів, що не суперечать законодавству.
  10. Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно-правових актів.

Умови закупівлі медичних послуг

Умови надання послуги: амбулаторно.

Підстави надання послуги:

● направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;

● направлення лікуючого лікаря;

● самозвернення.