Обсяг медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація)
- Надання пацієнту/пацієнтці консультативно-діагностичної, лікувально-профілактичної спеціалізованої медичної допомоги та послуг у галузі охорони здоров’я (Сервіс «Консультування та лікування») за такими класами:
- Кардіологія – консультування, діагностика, оцінювання, спостереження, лікування хвороб серця, серцевої недостатності, гіпертензії, хвороби серцевих клапанів, хвороби коронарних судин, проблем з серцевою електрофізіологією, а також консультування пацієнтів після проведення інструментальних досліджень та досліджень з візуалізації (УЗД, МРТ, КТ- ангіограми коронарних судин), проведення оперативних втручань на клапанах серця, встановлення штучних трансплантантів коронарних судин тощо. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Неврологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування розладів нервової системи, зокрема деменції, інсульту/транзиторної ішемічної атаки, рухових розладів, розсіяного склерозу, периферичної нейропатії, епілепсії, а також нейроонкологічних станів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Пульмонологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із захворюваннями легенів, плевральної порожнини, бронхів, трахеї, верхніх дихальних шляхів, нервів і дихальних м’язів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Гастроентерологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування захворювань шлунку та кишечника. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Ендокринологія – менеджмент цукрового діабету, включаючи гестаційний діабет, захворювань щитовидної залози, ускладнень клімаксу, інших захворювань ендокринних залоз, а також консультації з таких послуг: інсулінотерапія, оцінювання та лікування коморбідних захворювань, асоційованих з цукровим діабетом, введення ліків, використання обладнання та приладів, консультування пацієнтів та їх навчання щодо розпізнавання ускладнень та лікування побічних ефектів.
- Нефрологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування гострих пошкоджень нирок, хронічної хвороби нирок, гіпертензії та порушень водно-електролітного балансу. Навчання пацієнтів та їх підтримка у випадках, коли діаліз не проводиться; супровід та медикаментозна терапія пацієнтів після трансплантації нирки, а також супровід та медикаментозна терапія донорів в післяопераційному періоді.
- Гематологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із захворюваннями крові, тромбозом, зокрема внаслідок хвороб та розладів системи кровообігу. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Імунологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування системних аутоімунних захворювань, системного васкуліту, системних запальних захворювань, алергії, імунодефіциту. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Інфекційні та паразитарні хвороби – консультування, діагностика, оцінювання, лікування заразних за походженням захворювань, спричинених мікроорганізмами, зокрема нозокоміальними (госпітальними) мікроорганізмами або ендогенною мікрофлорою з носа та горла, шкіри чи кишечника. Включає консультування з приводу лікування латентної туберкульозної інфекції, а також обстеження контактних щодо туберкульозу осіб; діагностику та лікування гепатиту В і С; захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), навчання щодо лікування основного захворювання та ускладнень, пов’язаних з лікуванням.
- Педіатрія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування всіх типів захворювань немовлят, дітей і підлітків. Включає навчання батьків або членів родини пацієнта/пацієнтки, або інших законних представників з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Спостереження за дітьми з різними вадами розвитку та орфанними захворюваннями – консультування та лікування дітей з розщілиною хребта [Spina bifida], ДЦП, затримкою фізичного та інтелектуального розвитку, включає, зокрема послуги з катамнестичного спостереження. Включає навчання батьків або членів родини пацієнта/пацієнтки, або інших законних представників щодо покращення їх знань, усвідомлення та розуміння хвороби дитини, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Дерматологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування хвороб шкіри. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Ревматологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування запалень суглобів і м'яких тканин, захворювань сполучної тканини, артритів, аутоімунних станів, захворювань хребта (спондилоартрит), післятравматичних ушкоджень м'язів і суглобів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Метаболічні ураження кісток – консультування, діагностика, оцінювання, лікування метаболічних уражень кісток (остеопорозу, остеомаляції, рахіту, гіпопаратиреозу, фіброзної остеодистрофії, тощо). Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Генетика – консультування, діагностика, оцінювання, лікування спадкових та/або генетичних розладів, включаючи пренатальну діагностику (крім обстежень, визначених специфікаціями пакету «Ведення вагітності в амбулаторних умовах»). Включає навчання батьків або членів родини пацієнта/пацієнтки, або інших законних представників з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Геріатрія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування осіб похилого віку (старше 65 років) зі складними медичними потребами та коморбідними станами. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Психіатрія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із розладами психіки та поведінки. Включає навчання пацієнта/пацієнтки та/або його/її законних представників з метою покращення їх знань, усвідомлення та розуміння хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку загострення хвороби.
- Медицина залежності – консультування, діагностика, оцінювання, лікування, реабілітація пацієнтів із залежністю від наркотиків, алкоголю та інших речовин. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Анестезіологія – огляд пацієнтів, яким заплановано оперативне втручання, зокрема оцінювання анестезіологічного ризику, отримання інформованої згоди, якщо дане обстеження проводиться до госпіталізації пацієнта за даним пакетом (за сервісом «Процедури» для класу «Амбулаторна хірургія», «Анестезіологічне забезпечення», «Інтервенційна візуалізація») або за пакетом медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня».
- Онкологія – консультування, діагностика, лікування, спостереження за пацієнтами з онкологічними захворюваннями. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Онкогінекологія – консультування, спостереження за пацієнтками до та/або після лікування злоякісних новоутворень репродуктивного тракту, включаючи шийку матки, ендометрій, маткові труби, яєчники, матку та піхву, скринінг гінекологічних злоякісних новоутворень. Включає навчання пацієнтки з метою покращення її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Стани, пов’язані з ураженнями молочної залози – консультація, діагностика, та лікування уражень молочної залози. Надання всіх послуг, пов'язаних з хірургічним втручанням при діагностованих злоякісних і незлоякісних захворюваннях молочної залози. Включає навчання пацієнтів з метою покращення їх знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Хірургія – консультація, діагностика і лікування пацієнтів, які потребують загальних хірургічних втручань, і тих, хто потребує післяопераційного лікування. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Гепатобіліарна хірургія – до- та післяхірургічне консультування, діагностика, лікування хвороб печінки та жовчовивідної системи, включаючи проведення мінімальних інвазивних процедур, а також лікування травми печінки та жовчовивідних шляхів за потреби. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Педіатрична хірургія – консультування, діагностика, спостереження, лікування дітей з опіками, хворобами очей, вух і носа, переломами, ортопедичними проблемами, станами після проведення хірургічних втручань з приводу неврологічних проблем, операцій на органах грудної клітки. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Нейрохірургія – до- та післяхірургічне консультування, діагностика та лікування пацієнтів з розладами будь-якої частини нервової системи, зокрема мозку, хребта, спинного мозку, периферичних нервів та екстракраніальної цереброваскулярної системи. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Кардіоторакальна хірургія – до- та післяхірургічне консультування, діагностика, лікування пацієнтів з хворобами серця та легенів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Пластична та реконструктивна хірургія – до- та післяхірургічне консультування, пов’язане з відновленням, реконструкцією, виправленням або покращенням форми та зовнішнього вигляду структур тіла, які є дефектними, пошкодженими чи деформованими внаслідок травми, хвороби чи вроджених дефектів, зокрема операції на молочні залозі, операції з приводу щілини губи та щілини піднебіння, хірургічне видалення судинних родимок, вроджених гемангіом, рубців, лікування раку шкіри, хірургія кисті, щелепно-лицева хірургія, тощо. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Судинна хірургія – консультація, обстеження, огляд та оцінка пацієнтів до та після хірургічного втручання, проведення спеціальної (оклюзійної) медикаментозної терапії, інвазивних хірургічних процедур. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Офтальмологія – консультація, діагностика, огляд, лікування станів, пов’язаних із захворюваннями очей, зору і придаткового апарата, а також послуги, пов’язані з втручаннями на оці. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Оториноларингологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із ЛОР захворюваннями, зокрема ведення їх до та/або після операції. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Урологія – консультування, діагностика, оцінювання, лікування пацієнтів із захворюваннями сечовивідних шляхів та сечостатевої системи, пацієнтів до та після проведення простатектомії чи інших урологічних операцій. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Гінекологія – консультування, діагностика, лікування та спостереження за пацієнтами з проблемами/розладами, пов’язаними з жіночими репродуктивними органами. Включає навчання пацієнтів з метою покращення їх знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Лікування опіків – консультування, обстеження, спеціалізоване лікування пацієнтів з опіками. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Хірургія черепа, обличчя та щелепно-лицьової зони – до- або післяопераційне консультування, діагностика, спостереження та лікування. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Ортопедія – консультування та хірургічні втручання для збереження та відновлення функції кісткової системи, її суглобів і пов'язаних структур. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Мультидисцплінарні консиліуми – організована заздалегідь зустріч для детального обговорення та координації лікування пацієнта, що проводиться одночасно щонайменше трьома надавачами медичних послуг з різних спеціалізацій. Консиліум може включати обговорення окремого пацієнта або кількох пацієнтів, при цьому мультидисциплінарний консиліум гарантує, що потреби пацієнта в міждисциплінарній допомозі задовольняються за допомогою спланованого та скоординованого підходу.
- Аудіологія – консультації з наступних послуг: перевірки слуху, функціонування внутрішнього вуха, проведення загальних та спеціальних слухових скринінгових тестів. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння своєї хвороби, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку ускладнень.
- Терапія з використанням фізичних та інших агентів, зокрема лікування за допомогою апаратної терапії (електролікування, магнітолікування, водолікування тощо) пацієнтів з травмами.
- Психологія – оцінка, діагностика та лікування психологічних розладів, пов’язаних зі станами, що впливають на мозок, включає послуги: (а) оцінювання природи когнітивних, поведінкових та емоційних змін, які могли статися внаслідок розвитку набутих або дегенеративних станів, травми головного мозку, (б) оцінювання впливу вище вказаних змін на спосіб життя, (в) когнітивне тестування, (г) когнітивну терапію та психосоціальне консультування. Включає навчання пацієнта/пацієнтки з метою покращення його/її знань, усвідомлення та розуміння свого стану, а також надання рекомендацій із запобігання розвитку погіршення проявів психологічних розладів.
- Проведення діагностично-лікувальних інтервенційних процедур та малих оперативних втручань (Сервіс «Процедури») за такими класами:
- Ендоскопія гастроінтестінальна – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.
- Ендоскопія урологічна/гінекологічна – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.
- Ендоскопія ортопедична – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.
- Ендоскопія органів дихання та ЛОР-органів – обстеження та лікування за допомогою ендоскопа.
- Гіпербарична терапія – проведення сеансів гіпербаричної кисневої терапії.
- Інтервенційна візуалізація – діагностики та лікування захворювань шляхом виконання процедур, із застосуванням катетерів, введених через артерію чи вену із одночасним проведенням рентгенівської, магнітної або ультразвукової візуалізації.
- Амбулаторна хірургія – проведення малих хірургічних втручань, які не вимагають госпіталізації пацієнта, в спеціально облаштованих приміщеннях/операційних залах з наданням або без надання послуг з анестезії.
- Медичні процедури – проведення медичних процедур, які не вимагають загального наркозу та не є частиною інших спеціалізованих медичних консультацій або інтервенцій, включають інфузії, люмбальну пункцію, тонкоголкову біопсію, аспірацію, біопсію кісткового мозку, венесекцію, вакцинацію тощо.
- Менеджмент болю – проведення втручань для лікування болю у пацієнтів із тривалим болем середнього та сильного ступеня. Включає методи інтервенційної анестезії, стимуляцію спинного мозку, ін'єкції в суглоби, радіочастотну денервацію, симпатектомію, селективні блокади нервових корінців, епідуральні ін'єкції, кріотерапію, менеджмент систем інтратекального введення ліків.
- Анестезіологічне забезпечення - анестезіологічне забезпечення під час виконання болісних інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур.
- Проведення діагностичних інструментальних досліджень (Сервіс «Інструментальна діагностика»), за такими класами:
- Магнітно-резонансна томографія.
- Комп’ютерна томографія.
- Рентгенологічні дослідження.
- Ультразвукове дослідження.
- Клінічні інструментальні дослідження (оцінка уродинаміки, моніторинг рухливості стравоходу та pH, оцінювання функції дихання, тести на визначення легеневої функції, спірометрія,дослідження сну, стрес-електрокардіограма (ЕКГ), електроенцефалограма (ЕЕГ), електроміограма (ЕМГ), спеціалізовані кардіологічні дослідження (включаючи послуги холтерівського монітору), нейрофізіологічні, нейропсихологічні дослідження, тощо).
- Проведення та/або організація проведення необхідних лабораторних досліджень (Сервіс “Лабораторна діагностика”) за такими класами:
- Клас «Гематологія» - проведення гематологічних досліджень (гемоглобін та його сполуки, клітини крові, кістковий мозок) (Додаток 1, пункт 1, коди спостережень в ЕСОЗ у додатку 3, пункт 1).
- Клас «Біохімія» - проведення біохімічних досліджень (Додаток 1, пункт 2, коди спостережень в ЕСОЗ у додатку 3, пункт 2).
- Клас «Мікробіологія» - проведення мікробіологічних досліджень (Додаток 1, пункт 3, коди спостережень в ЕСОЗ у додатку 3, пункт 3).
- Клас «Імунологія» - проведення імунологічних досліджень (Додаток 1, пункт 4, коди спостережень в ЕСОЗ у додатку 3, пункт 4).
- Клас «Тканинна патологія» - проведення гістологічних досліджень (Додаток 1, пункт 5).
- Клас «Цитологія» - проведення цитологічних досліджень (Додаток 1, пункт 6).
- Клас «Генетика» - проведення генетичних досліджень (Додаток 1, пункт 7, коди спостережень в ЕСОЗ у додатку 3, пункт 6).
- Клас «Інші дослідження» (Додаток 1, пункт 8, коди спостережень в ЕСОЗ у додатку 3, пункт 5).
- Призначення та/або корекція медикаментозного лікування.
- Динамічне спостереження за пацієнтом/пацієнткою із хронічними захворюваннями.
- Надання медичної допомоги в умовах денного стаціонару.
- Організація своєчасного знеболення на всіх етапах діагностики та лікування: обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час виконання всіх інвазивних діагностичних та інших лікувальних процедур.
- Проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років відповідно до чинного законодавства.
- Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та спрямування пацієнта/пацієнтки на оцінювання повсякденного функціонування особи лікарями експертної комісії з оцінювання повсякденного функціонування особи.
- Надання невідкладної медичної допомоги, а також виклик бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги за потреби та надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці до її прибуття.
- Направлення пацієнта/пацієнтки за наявності показань для надання спеціалізованої медичної допомоги в стаціонарних умовах та послуг з реабілітації.
- Надання результатів обстежень з візуалізації (рентгенологічні обстеження, комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія) на електронному носії пацієнта (диску) в разі потреби.
- Забезпечення надання медичної допомоги методами і засобами телемедицини (телеконсультування/телевідеоконсультування у режимі реального або відкладеного часу, теледіагностики, спостереження у режимі віддаленого моніторингу, телеметрії) разом з обстеженням та із застосуванням інших методів, що не суперечать законодавству.
- Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини відповідно до нормативно- правових актів.
Додаткові вимоги до обсягу медичних послуг, який надавач зобов’язується надавати за договором відповідно до медичних потреб пацієнта/пацієнтки (специфікація):
- Надання цілодобової медичної допомоги пацієнту/пацієнтці у приймальному відділенні/відділенні екстреної та невідкладної допомоги/травмпункті.
- Цілодобове проведення лабораторних досліджень, зокрема:
- розгорнутий клінічний аналіз крові;
- визначення групи крові і резус-фактора;
- біохімічний аналіз крові (загальний білок, альбумін, альфа-амілаза, аспартатамінотрансфераза (АсАТ), аланінамінотрансфераза (АлАТ), білірубін і його фракції (загальний, прямий, непрямий), креатинін, сечовина, електроліти: калій, кальцій, хлор, натрій, магній; лужна фосфатаза, лактатдегідрогеназа,); гама-глутамілтранспептидаза; креатинфосфокіназа загальна (КФК); креатинфосфокиназа-МВ;
- гострофазові показники: С-реактивний білок (CРБ), прокальцитонін);
- коагуляційний гемостаз (тромбіновий час, активований частковий (парціальний) тромбопластиновий час (АЧТЧ, АПТЧ), фібриноген, міжнародне нормалізоване відношення (МНВ), D-димер);
- тест на тропонін;
- глюкоза в цільній крові або сироватці крові;
- загальний аналіз сечі;
- кал на приховану кров;
- швидкі тести;
- інші лабораторні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
- Цілодобове проведення інструментальних досліджень, зокрема:
- рентгенологічні дослідження, зокрема, комп’ютерна томографія (зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням);
- магнітно-резонансна томографія (зокрема, з внутрішньовенним контрастуванням);
- ультразвукові дослідження, зокрема, із проведенням доплерографії;
- ендоскопічні дослідження;
- електрокардіографія (ЕКГ);
- інші інструментальні дослідження відповідно до галузевих стандартів.
Умови закупівлі медичних послуг
Умови надання послуги: амбулаторно (зокрема, в умовах приймального відділення/відділенні екстреної та невідкладної допомоги/травмпункті), за місцем проживання (перебування) пацієнта/пацієнтки при наявності медичних показань (за рішенням лікуючого лікаря- спеціаліста) або з використанням засобів телекомунікації.
Підстави надання послуги:
- направлення лікаря з надання ПМД, якого обрано за декларацією про вибір лікаря;
- направлення лікуючого лікаря-спеціаліста;
- самозвернення до лікаря-акушера-гінеколога, лікаря-гінеколога дитячого та підліткового віку, лікаря-педіатра, лікаря-нарколога, лікаря-фтизіатра, лікаря- фтизіатра дитячого;
- самозвернення до лікаря-психолога, лікаря-психіатра, лікаря-психіатра дитячого, лікаря-психіатра підліткового, лікаря-психотерапевта, клінічного психолога - для закладів, в яких відсутній договір за пакетом «Психосоціальна та психіатрична допомога дорослим та дітям, що надається в центрах ментального (психічного) здоров'я та мобільними мультидисциплінарними командами»;
- самозвернення до лікаря-спеціаліста, у якого пацієнт/пацієнтка із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом;
- самозвернення у невідкладному стані.
Додаткові підстави надання послуги:
- доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
- самозвернення у невідкладному стані;
- направлення лікуючим лікарем пацієнтів за групами захворювань, викладених у Додатку 2.