Колективний імунітет.

None
Для досягнення колективного імунітету щеплення потрібно проводити згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.
Від чого не захищає колективний імунітет
Колективний імунітет рятує не від усіх хвороб. Тому відмовитися від вакцинації та «сховатися за спинами» інших не вдасться. Найпоказовішою є ситуація з правцем. Оскільки правець не передається від людини до людини, а спричиняється бактерією Clostridium tetani, яка живе в ґрунті та забруднених поверхнях (наприклад, іржавих цвяхах), то інфікування відбувається через потрапляння бактерій у рани з брудом. Тому вакцинація проти правця залишається єдиним способом захисту. Без щеплення зростає ризик тяжкого перебігу захворювання, яке може призвести до смерті, оскільки правець вражає нервову систему.
Вакцинуватися — просто
Діти стають частиною колективного імунітету з першого дня життя, під час вакцинації від гепатиту B. А захист дитини від правця, кашлюку та дифтерії передбачає кілька етапів щеплення у віці 2, 4, 6 місяців із ревакцинацією у 18 місяців, та подальшими щепленнями проти дифтерії та правця у 6, 16 і 26 років, а далі — кожні 10 років. Повний перелік із десятих хвороб, від яких безоплатно проводиться імунізація в Україні, та терміни введення кожної дози вакцини визначені в Календарі профілактичних щеплень.
Якщо дитина не отримала необхідного щеплення відповідно до віку, вказаного в Календарі, то потрібно надолужити пропущені щеплення якнайшвидше, звернувшись до сімейного лікаря, педіатра чи найближчого закладу охорони здоров’я.
Не зайвим буде нагадати, що в Україні триває кампанія з додаткової імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для тих, хто пропустив планові щеплення у попередні роки. Вакцинація за Національним календарем профілактичних щеплень є безоплатною.
Бережіть себе та близьких.