Коли близька людина перебуває на стаціонарному лікуванні,

None
нам природно хочеться бути поряд, підтримати її добрим словом, увагою та турботою.
Це допомагає пацієнтам зменшити відчуття тривоги та самотності.
Пам'ятайте: дотримуючись цих правил, ви робите величезний внесок у створення безпечних умов для якнайшвидшого одужання ваших близьких.
Почуваєтесь хворим — відкладіть візит
Краще утриматися від візиту до пацієнта в лікарні, якщо у вас кашель, нежить, нудота чи інші симптоми інфекційного захворювання. Відкладіть провідини до моменту, коли ви одужаєте.
Візит починайте з гігієни
Зайшовши до лікарні, обробіть руки антисептиком або помийте водою з милом. Так ви зменшите ризик занесення хвороботворних мікроорганізмів до середовища лікарні. Виходячи з лікарні, ще раз продезінфікуйте руки, щоб уникнути поширення лікарняної флори за її межі. Усе це допомагає уникнути епідемій небезпечних захворювань і поширення антибіотикорезистентності
Про користування вбиральнею
Відвідувачам не рекомендується використовувати туалет у палаті пацієнта, щоб знизити ризик передачі внутрішньолікарняних інфекцій, адже вбиральні в палатах пацієнтів є зонами високого ризику поширення мікроорганізмів, особливо якщо пацієнт має інфекційні хвороби або ослаблений імунітет.
Натомість користуйтеся туалетом у місцях загального перебування. Так відвідувачі мінімізують можливість перенесення інфекційних агентів у палату чи з палати.
Правила безпечного контакту з пацієнтом
  • Щоб зменшити ризик інфекційних ускладнень у пацієнта дотримуйтеся простих правил:
  • Зайшовши в палату пацієнта, ще раз обробіть руки антисептиком.
  • Ліжко пацієнта — зась. Не торкайтеся його й не кладіть на нього речі, щоб уникнути поширення мікробів. Сідайте на стілець
  • Не чіпайте руками рани хворого і виробів медичного призначення, які контактують з пацієнтом (дренажів, катетерів, пов’язок тощо).
Чи можна приносити гостинці
Перед тим як передати пацієнту подарунок чи продукти, варто порадитися з лікарем. Деякі продукти можуть бути заборонені через особливості лікування, а квіти – спричиняти алергію.
Чи потрібні бахили та маски
  • Немає прямих доказів, що бахили допомагають у запобіганні поширенню інфекцій. Водночас вони впливають на загальну чистоту — зменшують забруднення підлоги, знижують навантаження на персонал лікарні, який проводить прибирання та дезінфекцію. Тому вимога щодо використання бахил є рішенням адміністрації кожної лікарні, якого відвідувачам треба дотримуватися.
  • Щодо захисних масок, їх доцільно використовувати, коли ви відвідуєте пацієнта, який має ослаблений імунітет чи інші тяжкі стани здоров’я. Якщо у вас є симптоми застуди або інших респіраторних інфекцій (нежить, кашель, біль у горлі тощо), то, по-перше, носіть маску в усіх громадських місцях, а по-друге, як уже згадувалося, відкладіть провідини хворого, доки самі не одужаєте.
  • Також маску необхідно надягати у період підвищеної епідемічної небезпеки (наприклад, під час епідсезону грипу та ГРВІ). Якщо у вас відсутні ознаки хвороби й у медичному закладі немає спеціальних рекомендацій щодо носіння масок, використовувати їх не обов’язково.
Разом з тим, перед візитом варто завжди уточнювати у медперсоналу актуальні правила відділення та закладу охорони здоров’я, у якому перебуває пацієнт.
Інформацію надано Центр громадського здоров’я України.